Стоматология

Правильний догляд за порожниною рота допоможе захиститися від хвороби Альцгеймера

Правильний догляд за порожниною рота допоможе захиститися від хвороби Альцгеймера

Гінгівіт (захворювання ясен) вже давно пов'язують з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань, але недавнє дослідження свідчить про те, що бактерії, які викликають гінгівіт, також можуть бути пов'язані з хворобою Альцгеймера.

Вчені раніше виявили, що вид бактерій, який має назву Porphyromonas gingivalis, може переміщатися з рота в мозок. Потрапивши в мозок, бактерії вивільняють ферменти під назвою гінгіпаїни, які здатні руйнувати нервові клітини, що, в свою чергу, може призвести до втрати пам'яті та, в кінцевому підсумку, до виникнення хвороби Альцгеймера.

Вчені обстежили мозок 53 померлих людей, у яких була діагностована хвороба Альцгеймера, і виявили високий рівень гінгіпаїну.

Наступний крок у даному напрямку – з'ясувати, чи можуть ліки блокувати ці шкідливі бактеріальні ферменти і, можливо, зупинити розвиток хвороби Альцгеймера або, принаймні, уповільнити його.

А поки для боротьби з гінгівітом необхідно правильно доглядати порожнину рота. Гігієна ротової порожнини складається з чищення зубів зубною щіткою двічі на день, використання зубної нитки, а також регулярних оглядів у стоматолога.

Джерело:rz.com.ua