Пульмонология

Розроблено тест на пневмонію і рак легенів по диханню

Розроблено тест на пневмонію і рак легенів по диханню

Новий перспективний метод діагностики буде працювати дуже просто. Потрібно буде тільки вдихнути спеціальний препарат-сенсор і через 10 хвилин з аналізу дихання спектрометр точно покаже наявність пневмонії або інших захворювань. Наночастки, розроблені вченими з Массачусетського технологічного інституту, дозволяють діагностувати наявність раку легенів, пневмонію, різні генетичні легеневі захворювання, а також оцінювати ефективність поточного курсу лікування.

Навесні цього року біологи з Массачусетського технологічного інституту опублікували результати дослідження, в якому йдеться про можливість виявлення біомаркерів раку легенів в сечі пацієнта. Для цього використовуються наночастинки, вкриті певними пептидами. При взаємодії з білками протеазами пептиди виявляють захворювання. Якщо їх модифікувати, то можна діагностувати та інші види раку: кишечника, яєчників, легенів, а також ранні ознаки пневмонії.

В ході тривалих експериментів команда адаптувала цю технологію настільки, що тепер вона може виявляти захворювання по диханню. Для цього треба було хімічним чином змінити пептиди і приєднати до них леткі молекули, які дозволяють наночастицам виділяти газ на основі фторводорода, який можна виявити при видиху, пише MIT News.

У дослідах на мишах з пневмонією і генетичним захворюванням легенів вчені змогли через 10 хвилин після ін'єкції (мишам препарат вводився уколом) виявити хворобу в диханні за допомогою спектрометра, який дозволяє засікти активність одного з різновидів протеази, яку виробляють імунні клітини. Крім того, як показали дослідження, цю техніку можна використовувати для спостереження за ефективністю терапії.

Зараз наночастинки доводиться вводити прямо в трахею піддослідним, але в подальшому вчені планують розробити більш зручну форму препарату, яку можна було б вдихати. І сподіваються створити сенсори, які будуть розпізнавати більш одного різновиду протеази. Вони також планують провести клінічні випробування безпеки препарату.

Джерело: hightech.plus