Кардиология

Смертельно небезпечні омани про захворювання серця

Смертельно небезпечні омани про захворювання серця

За даними ВООЗ, захворювання серцево-судинної системи є причиною більшості смертей на планеті. Медики перерахували основні міфи, які призводять до відсутності адекватного лікування і, як наслідок, летальних наслідків.

Міф 1. Дуже часто нам вселяють думку про те, що спортсмени захищені від хвороб серця. Але таке твердження не зовсім вірно. Активний спосіб життя не рятує від ризику хвороб серця, а лише зменшує його. Необхідно пам'ятати, що на розвиток тих чи інших захворювань впливає спадковість, спосіб життя та харчування, навколишнє середовище.

Міф 2. Нерідко навіть медичні працівники говорять про те, що у чоловіків з серцево-судинні захворювання зустрічаються частіше. Тому і настороженість лікарів вище, і обстежують їх краще, і клінічних досліджень за участю чоловіків проводиться більше. Насправді ризик розвитку різних патологій і у чоловіків, і у жінок однаковий. Особливо у категорії 50+.

Міф 3. Найбільш помилкова омана: немає симптомів – немає хвороби. Наприклад, жінки перед серцевим нападом можуть не відчувати болю в грудях, зате у них може хворіти щелепу, з'явитися задишка, блювання або нудота. Всі ці симптоми можуть сигналізувати про розвиток серцевого нападу.

Міф 4. Проблеми з серцем можуть бути тільки у людей старшого віку. Насправді серцево-судинні захворювання постійно «молодшають». Причин достатньо: сидячий спосіб життя, неправильне харчування, шкідливі звички, хронічні стреси, недостатня кількість нічного сну.

Міф 5. Неправильно думати, що в питаннях збереження здоров'я провідну роль відіграє генетика. Навіть людина з високою схильністю до розвитку хвороб серця може бути здоровою.

Джерело: Рубежи Здоровья