Гериатрия

Здоров'я в старості залежить від рівня заліза в крові

Здоров'я в старості залежить від рівня заліза в крові

Великомасштабне генетичне дослідження вчених з Шотландії та Німеччини, що охопило більше мільйона чоловік, виявило кілька сегментів геному, пов'язаних з довгим і здоровим життям. Частина з них, як виявилося, бере участь у метаболізмі заліза в крові. Дослідники припускають, що аномальний рівень заліза може лежати в основі багатьох вікових захворювань.

Залізо життєво важливий для функціонування організму елемент. Однак, все добре в міру. Надлишок або нестача заліза може швидко привести до проблем. Зазвичай клітинний метаболізм заліза регулює ряд генів. Їх мутації можуть призвести до таких розладів, як гемохроматоз.

Вчені з Університету Единбурга і Інституту Макса Планка вирішили встановити, які гени пов'язані з довгим і здоровим життям, пише New Atlas. Вони проаналізували три великих набору даних, в яких була зібрана інформація про більш ніж мільйон пацієнтів.

Виявилося, що з тривалим і здоровим життям корелюють десять сегментів геному, п'ять з яких до цих пір не пов'язували з віковими змінами. Ще важливіше те, що кілька з цих сегментів містять гени, що беруть участь у метаболізмі заліза.

Гіпотеза, до якої приходять дослідники, полягає в тому, що високий рівень заліза в крові призводить до появи вікових захворювань.

Хоча нерегулярний метаболізм заліза, зазначений в роботі, недостатній для того, щоб викликати гострі розлади на кшталт гемохроматізма, він призводить до довгострокового дефіциту заліза в деяких частинах організму, які часто страждають від вікових захворювань.

«Ми також припускаємо, що наше відкриття в області метаболізму заліза може пояснити, чому високий рівень багатого залізом червоного м'яса пов'язаний з віковими захворюваннями, наприклад, хворобами серця», - сказав Пол Тіммерс, автор дослідження.

Джерело: hightech.plus