Инфекционные болезни

Альтернатива вакцині проти COVID-19

Альтернатива вакцині проти COVID-19

Незважаючи на заяви багатьох груп вчених з різних країн про те, що деякі експериментальні вакцини готуються або вже приступили до третьої фази клінічних досліджень, для масової імунізації населення вакцина буде доступна тільки в 2021 році. З цієї причини учені вивчають всі можливі варіанти лікування і профілактики хвороби, щоб знизити рівень смертності.

Вирішуючи цю проблему, американські вчені розробили потужний коктейль з нейтралізують SARS-CoV-2 антитіл. Їх робота опублікована в Nature.

Попередньо антитіла взяли у 40 пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 у важкій формі. З них виділили 61 тип антитіл, а потім 9 найбільш перспективних, щоб знищувати коронавірус.

Коктейль з антитіл вбивав вірус в культурі клітин, а тестування лікування на моделі хом'яків показало повне знищення вірусу в тканини легенів.

«Ми виділили найбільш потужні антитіла, які можна буде масово виробляти і вводити пацієнтам. Ми сподіваємося, що їх можна буде використовувати для лікування і профілактики COVID-19», - заявив автор дослідження Девід Хо.

Склад коктейлю дуже різноманітний, тому що мутував варіантів вірусу буде важко вислизнути від лікування, цитує вчених The Guardian.

З іншого боку, різні антитіла спрямовані на різні місця спайкового білка, що дозволить запобігти стійкість SARS-CoV-2 до лікування.

Старт клінічних досліджень планується на жовтень. У разі успіху вчені вважають антитіла перспективною заміною вакцини, особливо для найбільш уразливих груп людей. Планується, що вони будуть зберігатися в організмі після переливання крові протягом трьох-шести місяців.

Джерело: hightech.plus