Цифровая медицина

Роботизована хірургія: ШІ-платформа ActivEdge

Роботизована хірургія: ШІ-платформа ActivEdge

Стартап з Бостона розробив ІІ-платформу ActivEdge для збору даних під час операцій і допомоги хірургів за допомогою візуалізації внутрішніх органів в режимі реального часу.

Кінцева мета Activ Surgical - створення робота, який спочатку буде підтримувати операції за участю людини, а потім повністю витіснить його, повідомляє TechCrunch.

Роботизована хірургія почала розвиватися ще в 1980-х роках, а першим успішним прототипом став робот Da Vinci. Зараз в США випущено понад 6000 таких роботів, а кількість проведених ними операцій перетнуло позначку в 2 мільйони. При цьому машина не замінює людини, а працює як підмогу для хірурга-оператора, який керує маніпуляторами. Інженери Activ Surgical підтримують такий тип взаємодії, хоча і вважають, що це перехідний етап перед повною автоматизацією.

«Майбутнє хірургії - це колаборація. Судження і мудрість людини можуть бути доповнені точністю робототехніки »- заявляє генеральний директор Тодд Усен.

ActivEdge - це програмна система для штучного інтелекту і машинного навчання, що збирає дані за допомогою датчиків, які кріпляться до хірургічного обладнання. Спочатку Activ Surgical буде працювати над інтеграцією своєї технології в 2,2 мільйона проводяться щорічно в США лапароскопічних операцій. ActivEdge торкнеться холецистектомію, колектомію, гістеректомію і гастректомію.

Компанія буде використовувати найбільш популярний процес флуоресцентної візуалізації, який раніше не був доступний в режимі реального часу. Апаратні технології Activ Surgical вже можуть бути підключені до лапароскопічної і артроскопічний системам.

В майбутньому Усен планує довести пристрій до самостійного розуміння хірургічних процесів і запропонувати ПО для роботів-хірургів нового покоління.

«Ми хочемо зробити хірургію більш надійної, беручи до уваги всі переваги автономної робототехніки і доводячи її до реальної практики, щоб довести життєздатність нашого концепту», - говорить Тодд Усен.

Програмне та апаратне забезпечення Activ направлено на скорочення медичних помилок, які щорічно приводять до смерті 400 000 чоловік в США. Помилка людини в системі охорони здоров'я - третя за значимістю причина смерті після серцевих нападів і раку, а 26% цих помилок відбувається під час операції. Крім того, лікарні та інші медичних установах зазнають збитків в $ 36 млрд щороку через людський фактор.

Activ Surgical вже привернула інвестиції в розмірі $ 15 млн від конгломерату ARTIS Ventures. Участь в раунді фінансування взяли провідні венчурні фонди, включаючи LRVHealth, DNS Capital, GreatPoint Ventures, Tao Capital Partners і Rising Tide VC.

Технологія ActivEdge ще не була перевірена FDA, але знаходиться на пілотних випробуваннях в восьми лікарняних мережах по всій території США.

Джерело: hightech.plus