Инфекционные болезни

SARS-CoV-2 мутує?

SARS-CoV-2 мутує?

Ми щодня стежимо за новими науковими дослідженнями, пов'язаними з пандемією COVID-19. Час від часу з'являються розмови про те, що вірус мутує в численні штами, що унеможливить створення правильної вакцини. Однак, на думку вчених, це зовсім не так.

Ми знаємо, що віруси мутують природним чином, що є частиною їх життєвого циклу. Однак, коли вони роблять помилки в своїх геномах під час копіювання, ці зміни накопичуються і переносяться в майбутні копії вірусу.

Щоб відстежити ці зміни, дослідники проекту британського консорціуму COVID-19 Genomics відстежують вірус, який поширюється від людини до людини. На щастя, за словами дослідників, вірус відносно стабільний. Еван Харрісон, який є керівником проекту, стверджує, що вірус при поширенні піддається не більше ніж двом мутацій в місяць. Це приблизно в 2-3 рази менше показника вірусу сезонного грипу.

Генетичні зміни, які спостерігалися до сих пір, схоже, не змінюють функцію вірусу. Всі випадкові мутації в білку вірусу, на який націлений наш імунітет мають повільну швидкість зміни. Це не може перешкодити ні створенню препаратів для лікування і майбутніх вакцин.