Общая практика

Сонячний опік у дитини може збільшити ризик меланоми на 50%

Сонячний опік у дитини може збільшити ризик меланоми на 50%

Вчені попереджають: всього один сильний сонячний опік в дитячому віці збільшує ризик розвитку раку шкіри на більш пізньому етапі життя в два рази.

Сонячний опік не викликає рак шкіри, але збільшує шанси на розвиток захворювання, пише thesun.co.uk. Практично 9 з 10 випадків меланоми, найбільш серйозного типу раку шкіри, можна було б запобігти за допомогою захисту від сонця, впевнені медики.

В даний час зростання числа захворювань на меланому є серйозною проблемою для охорони здоров'я. Пошкодження шкіри, навіть від легкого загару, накопичуються роками. Всього один сильний сонячний опік в дитячому віці істотно збільшує небезпеку розвитку меланоми. На думку дослідників, вибух захворюваності на рак шкіри частково викликана популярністю відпочинку в країнах з жарким кліматом.

Шкода шкірі завдають обидва види ультрафіолетових променів (UVA і UVB), але різними способами. UVB є одним з найважливіших джерел вітаміну D, але при цьому викликають сонячні опіки. UVA сприяють загару, і раніше вважалося, що вони безпечні. Однак нові дані доводять, що через можливість проникати глибоко шкіру вони також здатні ініціювати розвиток її захворювань.

Лікарі підкреслюють, що сонцезахисний крем широкого спектру дії, який захищає як від UVA, так і від UVB променів і має SPF не менше 15, треба наносити навіть в похмурі дні.