Профилактическая медицина

ТОП-8 міфів про засмагу, в які ми досі віримо

ТОП-8 міфів про засмагу, в які ми досі віримо

Тема захисту шкіри від ультрафіолетових променів, яка хвилює всіх і кожного, обросла великою кількістю міфів. Розберемося в найпопулярніших помилках.

1. У тіні сонячний опік отримати неможливо

Опік можна отримати не тільки під прямими сонячними променями, але навіть в тіні. Це пояснюється тим, що сонячні промені відбиваються від навколишніх нас поверхонь. ВООЗ попереджає, що самі прості речі можуть таїти в собі небезпеку. Наприклад, морська піна відображає 25% сонячних променів, пісок – 15%. Навіть земля, трава і вода відбивають до 10% сонячного випромінювання.

2. Шкіра не згорить, якщо на вулиці похмуро

Найчастіше ми не бачимо необхідності користуватися сонцезахисним кремом, якщо за вікном похмура погода. Однак потрібно враховувати, що через хмари проходять 80% сонячних променів. Тому сонцезахисним засобом потрібно користуватися навіть в похмурі дні, особливо людям з чутливою шкірою.

3. Смаглявій шкірі сонцезахисні засоби не потрібні

Якщо у вас смаглява шкіра, це ще не означає, що ви не ризикуєте отримати сонячні опіки. Безумовно, більш високий рівень меланіну забезпечує певну ступінь захисту від УФ-променів, але при тривалому перебуванні на сонці навіть власникам смаглявої шкіри знадобляться ефективні сонцезахисні засоби.

4. Перша ознака сонячного опіку – почервоніння шкіри

Почервоніла шкіра – це очевидний сигнал про здобутий опік. Однак ми обгоряємо ще задовго до цього. Спочатку шкіра починає свербіти, стає гарячою, а вже потім набуває червоний відтінок. Також при сонячному опіку може з'явитися відчуття спраги, відчуття сухості шкірних покривів.

5. Більш високий SPF краще захищає шкіру

Засіб з більш високим ступенем захисту SPF не захищає шкіру протягом більш тривалого періоду часу. На жаль, через дві години будь-який сонцезахисний крем вже не забезпечує шкірі потрібний захист, незалежно від рівня SPF.

6. Згоріти можна тільки в період з 10:00 до 14:00

Так, сонячні промені в цей час особливо сильні, але ви можете отримати опіки як до цього періоду, так і після нього. До речі, оцінити силу сонячних променів можна з допомогою «правила тіні». Якщо тінь людини коротше самої людини, то інтенсивність променів вже досить небезпечна і може викликати опік.

7. Якщо у вас вже є базовий загар, опіки вам не страшні

Базова засмага дійсно стає певною мірою «щитом» проти можливих опіків, але при цьому ступінь її захисту незначна. Тому під час наступного перебування на сонці обов'язково скористайтеся сонцезахисним кремом, навіть якщо ваша шкіра вже має бронзовий відтінок.

8. Солярій безпечніше сонця

За даними ВООЗ, жінки до 30 років мають в шість разів більше шансів розвитку меланоми, якщо вони захоплюються частими походами в солярій. До речі, в Австралії і Бразилії солярії заборонені, а в деяких штатах США в соляріях не дозволяється засмагати людям до 18 років.