Инфекционные болезни

Унікальний тест за 30 секунд діагностує інфекцію

ей аналіз здатний як би слухати спілкування бактерій між собою. Його творці сподіваються таким чином приборкати антибіотикорезистентності.

Вчені стверджують, що проблема антибіотикорезистентності може бути частково вирішена революційним тестом, за допомогою якого можна слухати діалоги бактерій між собою. Поки що цей аналіз все ще перебуває в стадії розвитку, але теоретично з його допомогою можна діагностувати практично всі, починаючи з захворювань, що передаються статевим шляхом, і закінчуючи інфекції легенів у пацієнтів з муковісцидозом. Тест працює за рахунок відстеження спілкування бактерій між собою ще перед тим, як вони колонізують і атакують різні зони тіла. Саме це і загрожує життю людини.

Автори нового тесту підкреслюють, що при стандартних аналізах для отримання будь-якого результату потрібно часом кілька днів. Наприклад, після взяття мазка з задньої частини горла. Через це деякі лікарі, які прагнуть прискорити лікування, виписують антибіотики, що називається, навмання. А це набагато підвищує ймовірність розвитку медикаментозної резистентності, яка вважається однією з основних загроз для глобального охорони здоров'я.

Що ж стосується нового аналізу, то він здатний проводити діагностику бактерій і ставити діагноз протягом 30 секунд. Все це дає можливість лікарям відразу виписувати правильні ліки і в потрібних дозах. Бактерії вступають в комунікацію між собою за рахунок виділення певних молекул. Коли в крові відзначаються великі скупчення подібних молекул, це свідчить про те, що бактерії почали спілкування. Дана особливість і була використана творцями тесту.

Джерело: medinfo.ua/